Jak vybrat dámský batoh do města nebo na cesty? Poradíme vám!

Ačkoliv jsou kabelky stálicemi na poli módy, hektická a uspěchaná doba si žádá jejich obměnu. V posledních letech se tak do popředí zájmu všech žen i mužů dostávají městské batohy, které jsou nejen praktické, ale také skvěle vypadají. Spousta lidí si myslí, že batohy nedovedou být elegantní tak jako kabelky. To ale samozřejmě není pravidlo. V dnešní době už existují natolik elegantní batohy, že by mohly kdejakou kabelku strčit do kapsy.

Dámská kabelka je užitečným a elegantním doplňkem, to se musí uznat. Často ale při nošení v ruce překáží, způsobuje bolavá záda a svalové dysbalance, které se mohou projevit zdravotními problémy. Jak tedy mít ale vše potřebné věci stále po ruce? O svobodu pohybu a zdravá záda se postará praktičtější verze kabelek, a to batohy! V tomto článku zjistíte, jak si vybrat ten správný a neudělat nějakou zásadní chybu, která by vám zcela zkazila ideu o batozích.

Zamyslete se nad využitím batohu. Budete ho nosit každý den nebo jen jako módní doplněk některého svého outfitu?

Jako první si musíte položit otázku, kam budete batoh nosit. Podle toho se bude následně odvíjet jeho vzhled a zpracování. Malé batůžky s několika málo kapsami dovedou pojmout malé množství věcí, za to jsou ale skladné a úsporné. Pro nošení do školy ale příliš vhodné nebudou. Pokud naopak žádáte městský batoh na všední nošení, může pro vás být malý batoh v reprezentativním vzhledu přínosem.

NBAG-G0270-C000(1)

Elegantní dámský batoh Nobo pro běžné nošení.

Na střihu i velikosti záleží!

Na výběr máte mnoho střihů a velikostí. Od těch nejmenších, do kterých hodíte peněženku, mobil, klíče a můžete vyběhnout z domu, až po ty velké, které ocení maminky, musející uskladňovat cennosti svých dětí, a ještě jim zbyde prostor na menší nákup. Při výběru si kontrolujte počet kapes. Zajisté se vám budou hodit například pro klíče, žvýkačky nebo rtěnku.

Při výběru střihu můžete buď brát ohled na módní trendy, anebo svůj vkus. Moderní jsou batohy jak v zakulaceném, tak hranatém stylu. Úplně žhavou a lehce extravagantní novinkou jsou pak batohy podobné poupátku lotosového květu, které váš outfit dokonale ozvláštní. Důležitou roli ale také hrají popruhy na ramena, které pokud jsou moc úzké, mohou se začít pod vahou zátěže nepříjemně zařezávat do ramen, což pocítíte především po celodenním nošení.

2032-BB(14)

Trendy batoh v hravém designu podobném poupátku lotosového květu.

Zažeňte barvami módní nudu!

Spousta žen si barvu svého budoucího batohu vybírá podle sladěnosti s jejich oblíbeným outfitem. Kdo ale kdy řekl, že batohy a kabelky musí být tón v tónu s oblečením? Nechte svůj batoh vyniknout a záměrně ho barevně odlište od celku. Uvidíte, že váš look získá zbrusu nový nádech.

Pokud se však na výrazné barvy necítíte, nevadí. Současné trendy stále ovládají nude barvy. Vedle nešlápnete ani s bílým batůžkem, zvířecím či maskáčovým vzorem. Mezi nejčastější zvířecí motivy patří leopardí či hadí vzor, které umí působit také velice elegantně. Jen pozor na tenkou hranici mezi vkusem a přehnaností. Zvířecí a maskáčové motivy jsou samy o sobě poměrně hodně výrazné, a tak zbytek outfitu musí být laděn do neutrálních barev.

932(4)

Dámský batoh s maskáčovým vzorem.

Materiál, na který nedáte dopustit…

Nejčastější a zároveň pro vaši peněženku nejpříznivější jsou batohy z textilního materiálu, které nabízí mnoho obměn. Díky moderním technologiím a kvalitnímu zpracování dovedou svoji funkci plnit stejně dobře jako batohy z kůže. Do jejich švů jsou někdy dokonce všity tzv. paspule, které zaručují lepší tvarovou stálost. Dále existují lakované či semišové batohy, jejichž obliba rapidně stoupá. Nic se však nevyrovná plátěné klasice, jež se hodí pro každou příležitost a snadno se čistí.

3877-DE(3)

Městský batoh v různých barevných variantách.