Čistá voda

Vedra jsou u nás stále častějším fenoménem, což nedělá dobře jak lidem, tak i dalším živočichům, rostliny nevyjímaje. Vyhnout si jim však prakticky nejde, pokud tedy nemá člověk doma klimatizaci, což obvykle nemá. Existují ovšem i jiné způsoby, jak se efektivně zchladit. Jedním z těch nejefektivnějších je se prostě ponořit do studené vody. Toho lze docílit například ve vaně, případně se stačí jen osprchovat. Mnohem lepší je však mít k dispozici i bazén, jelikož se v něm dá plavat a obecně zažít hodě legrace.

Bazén pod palmami

Ideální scénář je samozřejmě mít svůj vlastní bazén, kde nebude nikdy nával. Tyto vodní plochy jsou dnes mnohem, dostupnější než v dávných časech. Hlavně nadzemní modely se dají pořídit za docela slušné ceny pohybující se okolo několika jednotek tisícikorun. Kdo však touží i po plavání, měl by si pořídit zapuštěný typ. Ať už si člověk vybere kterýkoliv, musí dbát i na čistotu vody. A k tomu se hodí například i bezchlórová chemie.

Ikonka plavce

Příjemnější koupání

Chlór patří mezi standardní přípravky, které se u nás k dezinfekci bazénové vody používají. Jedná se totiž o vysoce efektivní, a přitom cenově nepříliš náročné řešení. problém je, že chlór dokáže být ve špatném poměru docela agresivní a mnoho lidí ho proto nemá příliš v oblibě. Naštěstí existují i různé alternativy, kupříkladu přípravky na bázi kyslíku. Ty nejenže nesmrdí, ale zároveň nedráždí ani pokožku. Jsou sice dražší, ale v konečném důsledku lepší. Velmi se osvědčila i mořská sůl. Ta sama o sobě ovšem neobstojí, vždy je nezbytné ji zkombinovat se solonizační jednotkou.

Kryt

Nejen chemicky se dá bazénová voda ochránit před nečistotami. Velmi efektivní v tomto ohledu jsou hlavně bazénové plachty, které se nepoužívají pouze pro zazimování, ale fungují i jako ochrana hladiny proti různým větším nečistotám. Některé verze jsou navíc schopné za jistých okolností vodu v bazénu ohřívat, aniž by potřebovali jakékoliv napájení.