Co víte o menstruačních pomůckách?

Většina žen dnes používá tampony a vložky. Je to jednoduché a dostupné řešení, které stojí pár korun. Jenže když si spočítáte cenu za roční spotřebu, cena už tak nízká nebude. Všechno zdražilo a zdražily i menstruační pomůcky, které ženy opravdu potřebují. Je možné si vybrat náhradní řešení, které je nejen ekonomičtější, ale i ekologičtější. Jsou to opakovatelně použitelné kalhotky nebo kalíšek, které můžete používat dlouhé roky. Jejich pořizovací cena je sice vyšší než jedno balení jednorázových pomůcek, ale díky delší životnosti je cena nakonec o dost nižší než za jednorázové pomůcky.

žena kalhotky

Některé ženy sahají po kalíšku, protože funguje podobně jako tampon. Zavádí se podobně, jen je potřeba dát pozor na to, aby kalíšek celý přilnul k tělu a nikdy neodstával, protože v takovém případě dojde k protečení. Kalíšku existuje několik velikostí a žena se při výběru řídí tím zda už rodila či nikoliv. Většina žen slyšela i o menstruačních kalhotkách. Je asi jiné jak fungují, ale řada z nich si stále pokládá otázku menstruační kalhotky – jak to funguje. Je to jednoduché, protože se nosí místo klasických kalhotek. Ty menstruační jsou vyrobeny z více vrstev savého materiálu, takže mají zesílené místo v intimních partiích.

vložky a tampony

Díky tomu kalhotky dokážou vsáknout totéž co jedna vložka nebo tampon o stejné absorpční síle. Kalhotky je potřeba měnit zhruba po stejné době, po jaké jste zvyklá měnit jednorázové pomůcky. Je potřeba nezapomínat během menstruace používat pomůcky, které odpovídají síle menstruace. Kalhotky se také prodávají podle toho, jak silnou menstruace aktuálně máte. Díky menstruačním kalhotkám je každá žena chráněná na maximum, protože kalhotky jsou navržené tak, aby pohltily nejen tekutiny, ale i zápach. Po použití je stačí normálně vyprat a jsou připravené na další užívání. Při správné péči vydrží dlouhé roky.