Květiny dělají domov

Pěstujete květiny?
Existují tisíce druhů květin, a mnoho z nich můžeme pěstovat i u sebe doma. Někdo je rozený pěstitel a vykvete mu úplně všechno, ale jsou lidé, kteří se snaží sebevíc, a každá květina jim uvadne. Je důležité se před nákupem květin informovat o tom, jak se pěstují, protože každá vyžaduje něco jiného. Je potřeba následovat instrukce o pěstování, aby vám květina krásně rostla.

bílé květináče

Pořízením květin to nekončí
Jestli chcete, aby se u vás květinám dařilo, je potřeba se jim opravdu věnovat. Jsou lidé, kteří jsou dokonce ochotní květinám povídat, a přísahali by, že to pomáhá. Jestli to budete chtít zkusit je jen na vás. Co ale určitě pomáhá je pravidelně zalévat květinu tak jak se má. Pozor na přelití, některé květiny nesnáší mokrou zeminu, jiné květiny potřebují mít neustále mokrou půdu. Je dobré čas od času květiny hnojit, ale rozhodně nepřehnojovat.

Květiny mohou být i krásným doplňkem. Stačí si sladit květináče do jednoho stylu nebo do jedné barvy. Můžete například všechny květiny usadit do stejných květináčů. Skvěle vypadají ratanové koše, které se dají koupit v několika barvách. Ratanové koše na květiny vypadají velice dobře v moderním i starším interiéru, a dají se používat venku i uvnitř.

umělý ratan

Jsou lidé, kteří mají rádi když mají květináče každý jinou barvu, ale milovníci moderního a čistého bydlení ocení sladěné květináče. Nemusíte mít hned byt plný květin, pokud s nimi nemáte moc zkušeností. Zkuste začít pozvolna a pěstujte nejprve ty, které nejsou náročné na zálivku nebo stanoviště. Postupně nasbíráte zkušenosti, a budete moct pěstovat i opravdu zajímaví kousky, na které jste se doteď jen dívali v obchodech. Květiny mají moc nejen působit příznivě na naši psychiku, ale čistí vzduch, takže pokud bydlíte v prašném prostředí, rozhodně si nějaké květiny domů pořiďte.