Madeira

Pokud je to jen trochu možné, vyhražte si na dovolenou na Madeiře alespoň čtrnáct dnů. Protože je na tomto místě opravdu vše, co člověk ke své relaxaci potřebuje. Nádherná krajina protkána historickými památkami, obdivuhodná architektura plná románských staveb, významných paláců a Betlémskou věží, kterou lze navštívit při návštěvě hlavního města Libanonu. Rozlehlé písčité pláže, na kterých lze kromě klasického koupání a slunění využít i k provozování veškerých vodních sportů. Celou tuto oblast obklopují slunné vinice a olivové háje. Oplývá rovněž bohatou nabídkou dobrého jídla, s množstvím místních specialit z čerstvě ulovených ryb a proslulým portským vínem na závěr dne.

Dovolená u moře

Portugalské hlavní město patří mezi nejstarší na světě a v Evropě je na druhém místě hned po Athénách. Nejjižnější region Algarve je vyhledávaným místem pro všechny, kteří rádi tráví čas na pobřeží Atlantského oceánu. A to  během celého roku. Protože na tomto místě slunce svítí po celý rok. Navíc tu lze na dlouhých plážích nalézt soukromí v mnoha romantických zákoutích a jeskyních, vyhloubených mořským příbojem. Kromě provozování vodních sportů si na své přijdou i milovníci golfu. Na které tu čeká množství upravených hřišť. A ani vlastní výbavu není nutné přivážet. Na místě jsou půjčovny všeho potřebného. Rovněž je pamatováno na všechny, kteří si rádi večer posedí s kamarády v kavárničkách a hospůdkách u dobré zábavy.

Sklenička portského vína

Jediné, co je potřeba udělat, jestli jste se rozhodli na Madeiru vyrazit, je vyhledat cestovní kancelář, která pobyty v této destinaci zajišťuje. Protože s její pomocí strávíte svoji dovolenou bez zbytečných starostí. Letecká přeprava je do těchto končin ideálním řešením a ubytování v hotelu, ve kterém je po celou dobu pobytu zajištěno stravování ocení především maminky. Protože ji odpadne starost o nasycení svých ratolestí. Mnohdy stačí polopenze. Ale pro ty, kteří se budou zdržovat poblíž hotelu celý den je dobrou volbou all inclusive. Velkou výhodou pro rodiny s malými dětmi bývá fakt, že součástí ubytování v hotelu bývají jak venkovní bazény, tak skluzavky a různá sportoviště.