Podsedák do invalidního vozíku zabraňuje dekubitům


Víte, co jsou to dekubity? Trpí jimi lidé, kteří delší dobu sedí či leží, aniž by měli možnost častěji měnit polohu těla. Dekubit je vlastně proleženina či prosezenina, způsobená zemskou gravitací. Je až komické tvrdit, že za tyto zdravotní problémy může naše Země, díky níž se nevznášíme ve vzduchu, ale jsme k ní napevno připoutáni. Váže nás k sobě takovou silou, že hmotnost našeho těla se postará o snížení průtoku krve do postiženého místa, zabrání okysličování tkání, a trvá-li tento stav dlouho, začne tkáň odumírat.

vozíky pro invalidy

Odumřelá tkáň by nás sama o sobě nemohla nijak ohrozit, ale tím, že je stále součástí těla, může způsobit těžkou sepsi, otravu krve, a úmrtí. Proto se každý, i sebemenší dekubit musí ihned začít řešit. V nemocnicích je to celkem nasnadě, protože tam se pohybuje odborný personál, ale co takoví lidé na vozíku, kteří na něm neustále sedí, někdy i mnoho hodin bez změny polohy? Dekubit tu může způsobit i vážné zdravotní komplikace, a těm je třeba zabránit hlavně prevencí.

parkoviště pro invalidy

Vhodným řešením se mohou stát i podsedáky do invalidního vozíku Libella design. Jsou speciálně konstruované tak, aby invalida měl pod sebou natolik měkké podloží, které dekubitům zabrání tím, že zlepší prokrvování tkání. Sedák je pak vhodnou pomůckou na invalidním vozíku, ale i na křeslech, sedacích soupravách, na postelích či na židlích nebo lavicích. Podsedák si můžete vzít i vy, co na vozíku nejste upoutáni, můžete jej využívat při dlouhém sezení na pracovní židli i při jiných příležitostech, například při sezení v továrně, v dílně a na jakémkoli jiném pracovišti.

Podsedáky patří k preventivním ochranným pomůckám, s nimiž zvyšujeme životní standard a zlepšujeme osobní komfort, a tyto výrobky by měly být propagovány a zařazovány do prodeje i tam, kde o nich lidé vůbec neví, a nemají tudíž možnost se o nich také cokoli pozitivního dozvědět a vyzkoušet si je osobně.