Strom s dobrou náladou

Tento skoro obr je znám místním obyvatelům již spoustu let. Více než dvě stě doložených. Tehdy listí tohoto stromu žvýkali lovci, kteří číhali na zvěř, aby neusnuli a vydrželi. Hodně jim to asi pomáhalo, protože jak známo tyto národy nevyhynuly, ale jsou tam dodnes a žvýkají listy stále, i když už zvěř lovit nemusí.

V současnosti se tyto listy také ve velkém suší a z nich se lisuje prášek, zvaný kratom. Ten se jako surovina vyváží do celého světa, kde může být dále zpracováván, ale většinou se bere, jak je. Je to tedy čistě přírodní léčivo. V malých dávkách má tento lék aktivační a energizující účinek, dodává chuť do práce, do učení, nebo do čehokoli jiného. Také pomáhá zlepšit o hodně koncentraci a zlepšuje kognitivní funkce.

listí stromu

A to není všechno. Umí dodat pocit štěstí, ale také umí ovlivnit fyzickou odolnost. Právě při nízkých dávkách si můžete povšimnout, že máte více energie a budete mít vůbec všeobecně lepší náladu. Kratomu jako takového jsou tři barvy. Zelená, bílá a červená. Ty další nebereme v potaz, ta už jsou výsledky práce s původním materiálem. My se podíváme na červený kratom účinky. Právě s tímto druhem jsou spojovány velmi živé sny a představy, které má uživatel leckdy problém rozlišit od reality. Má také již při menších dávkách schopnosti tlumit bolest.

suché listí

Samozřejmě, že totéž dokážou ostatní druhy, jenže v jiné míře. Ona se ostatně nedá přesně popsat, co ten či který kratom udělá, ať je jakékoli barvy. Je to s ním obdobné jako s alkoholem. Na někoho působí povzbudivě, na jiného přijde zuřivost a ten poslední pláče, bere ho lítost. Další zpívá a jiný chce zase skákat z okna. Každý člověk má prostě jiné reakce. A tak jak reaguje každý jinak na alkohol, tak může reagovat i na kratom. Ono je tedy nakonec úplně nejlepší to vyzkoušet po malých dávkách a vybrat si sám, co bude vyhovovat.