Chcete udělat nějakou dobrou věc a finančně si přilepšit? Darujte krev!

Vždy jsem jako malá chtěla být nějak prospěšná pro svět. Nejprve jsem chtěla jet do Afriky pomoci hladovým dětem, později jsem zase chtěla poslat nějaké peníze na charitu, co mě ale vždycky docela lákalo bylo darování krve. To ovšem poskytnout nemůžu, protože z odběrů krve se mi dělá dost zle. Stačí i malé množství kapek krve, když jdu na odběry a vždy u toho musím třeba deset minut ležet, aby se mi neudělalo zle. Pak opatrně vstát a jít se něčeho najíst. Z tohoto důvodu darovat krev bohužel nemůžu, ale pokud vy nejste tento případ tak darování krve opravdu doporučuji, už i podle toho co jsem četla na internetu. Nejen že je to velice prospěšná věc, která může spoustě lidem nejen pomoci, ale v některých případech třeba i zachránit život! A hlavně pokud ovšem nechcete darovat krev zadarmo, můžete si i něco přivydělat. Úleva je 3000 na daních, což si myslím že je docela dost hezké!

dárce krve

Proč je i pro nás samotné zdravé darovat svou krev a kam výhodně prodat svou krev Zeleneslevy.cz?
1. Pravidelným darováním krve se zlepšuje váš průtok krve a tím předcházíte spoustě onemocněním jako třeba rakovině, infarktu, nebo například mrtvici.
2. dárci se dožívají vyššího věku
3. asi méně podstatné ale pro někoho důležité je to, že při darování krve spálíte i dost kalorií
4. a k tomu všemu dobrý pocit že můžete někomu pomoci!

daruj krev!

Jaké jsou naopak podmínky které byste měl(a) splňovat abyste mohl(a) darovat krev?
1. věk 18 – 65 let
2. minimální hmotnost 50 kg
3. dobrý zdravotní stav
4. není evidován v Národním registru vyřazených dárců
5. není HIV pozitivní a není v trvalém kontaktu s osobou infikovanou HIV (rodina, sexuální partner)
6. neprodělal žloutenku typu B a C a není v úzkém kontaktu s osobami trpícími infekční žloutenkou (rodina, zaměstnání, sexuální partner)
7. není konzument drog
8. není alkoholik
9. není diabetik
10. nemá kardiovaskulární onemocnění (infarkt, srdeční vada, vysoký krevní tlak) a spoustu dalších podmínek které si můžete dohledat na internetu.