Je vhodné virtuální sídlo firmy Ostrava?

Mít sídlo firmy je jedním z požadavků, které stát klade na každého podnikatele. Problém je v tom, že nemovitosti nejsou zrovna levné, a pro ty, kteří pracují z domova a podnikají například přes internet, je zbytečné si kupovat či pronajímat prostory, které nebudeme vůbec využívat. Na druhou stranu, adresa sídla firmy je veřejná, takže není vhodné ji mít stejnou jako je adresa bydliště.

Proto se tito často drobní podnikatelé snaží najít jiné řešení. Tím může být virtuální sídlo firmy Ostrava. Jedná se ve své podstatě o určitý typ pronájmu, ovšem funguje poněkud jinak, než ten klasický.

vysoká kancelářská budova

Hlavním rozdílem je, že pronajímatel ony prostory využívá pouze velmi sporadicky, například jednou za čas pro schůzi s investory či zákazníky. To majiteli umožňuje pronajmout stejný prostor více lidem, díky čemuž může být nájem levnější. Pošta bude na tuto adresu chodit naprosto normálně, a každý z pronajímatelů si ji může pravidelně vyzvednout.

Asi největší výhodou je zde cena, která je mnohem nižší, než je tomu u klasického pronájmu. Navíc ony prostory ani nemusíme využívat, a tedy se o ně ani starat. Stačí se jen pravidelně stavovat pro poštu. A je jasné, že to vyhovuje mnoha drobným podnikatelům.

jedna z možností virtuálního sídla

Avšak i přes své nepopiratelné výhody to není řešení vhodné pro každého. Pokud vaše podnikání vyžaduje například výrobní prostory, případně pokud se budete často scházet v rámci svého podnikání s různými lidmi, rozhodně se vám tento typ sídla nevyplatí. To samé je pravdou, pokud chcete svou firmu rozšiřovat, i když zde je možné virtuální sídlo doporučit alespoň jako dočasné řešení. I tak je však lepší rovnou investovat do vlastních prostor, které si pak můžeme upravit podle svého. Problém je, že tyto věci zdaleka ne každému podnikateli dochází. A je to také jeden z důvodů, i když ne ten nejdůležitější, proč jich tolik hned v počátku zkrachuje. Vyplatí se tedy mít se na pozoru a každé rozhodnutí pečlivě zvážit. Může na něm totiž záviset naše budoucnost.