Táhne vás to za sluncem?

Každá země má něco do sebe
V každém státě najdeme něco hezkého i něco, co za moc naopak nestojí. Rozhodně to není tak, že by někde bylo všechno krásné a někde všechno stojí za houby. I přímořské státy mají svoje mínus, ať jde o tamní politickou situaci, dražší bydlení a nebo třeba nově vyrůstající skládku odpadu kousek od pobřeží.

chorvatsko dubrovnik

Je potřeba ke každému státu nahlížet neutrálně a neidealizovat si ani tamní kulturu, a už vůbec ne tamní život. Pokud zvažujete změnu bydliště alespoň na pár měsíců v roce, rozhodně zvažte všechno co je potřeba. Velkou péči věnujte zejména bytové otázce, kterou musíte vyřešit ještě předtím, než začnete do vyhledávače zadávat hesla jako “prodej domu Chorvatsko”.

Líbí se vám na Jadranu a jezdíte sem už celá desetiletí? Poprvé vás sem vzali prarodiče a už od první návštěvy Chorvatsko milujete? Není divu, jezdí sem celé generace Čechů. Chorvatsko je blízko České republice, takže se sem dostanete autem za pár hodin. Velmi oblíbená letoviska bývají obsazena již měsíce před zahájením letní sezóny takže pokud tady chcete trávit dovolenou, je potřeba si bydlení zařídit včas.

chorvatsko split

Někteří lidé milují tuto zemi natolik, že zvažují, že se sem prostě přestěhují. Jenže to není tak snadné jak by se na první pohled mohlo zdát. Je potřeba si najít vhodnou nemovitost a mít ji čím zafinancovat. Pokud máte dostatek prostředků a jste si jistí že právě Chorvatsko je vaše země zaslíbená, neváhejte a sjednejte si schůzku v místní realitní kanceláři, kde máte zaručený kontakt s někým, kdo umí česky. Jedině tak porozumíte všemu co máte ve smlouvě. Díky správně sestavené smlouvě můžete prožívat na Jadranu celou dovolenou například ve vlastním apartmánu a po zbytek roku jej můžete pronajímat. A pokud se vám tu bude opravdu líbit, proč se sem nepřestěhovat nastálo? Svůj nový byt kousek od pláže si rychle zamilujete.