Podtrhněte svůj vzhled! Vyberte si dámskou kabelku podle typu postavy

Podle čeho si vybíráte svou kabelku? Doposud jste dbaly pouze na to, aby se vám líbila a hodila se k vašemu oblečení? Tak to jste možná po celou dobu chybovaly a vaše snaha o to, aby vám to slušelo přišla vniveč. Při výběru kabelky je totiž nezbytné myslet i na svou postavu.

Kabelka dokáže hotové divy. Nepodtrhne jen váš outfit, ale také dovede zeštíhlit, zvýšit a prodloužit nohy. Nutno však říct, že při nesprávném výběru také zešířit a zmenšit. Nevíte, jak si kabelku podle svého typu postavy vybrat? Nevadí, poradíme vám.

Kabelky pro malé slečny a ženy

Říká se, že co je malé, to je hezké. Pokud ale chcete, aby vám kabelka skutečně slušela, vyhněte se, pokud můžete, kabelkám s příliš dlouhým popruhem. Vaší postavě nesvědčí ani příliš velké kabelky, které budí dojem, že se za nimi schováváte. Tou nejlepší kabelkou pro vás bude malá kabelka přes rameno.

Slušet vám bude například tato menší kabelka do ruky, kterou lze nosit také jako crossbody. Vyvedena je v módních pastelových barvách a se zlatým kováním.

NBAG-G3360-C019(1)

Dámská kabelka Nobo ve žlutošedém provedení.

Pokud bojujete s prostorem a máte obavu, že se vám vše do malé kabelky nevejde, vždy si raději vezměte ještě jednu tašku než jednu ohromnou kabelku. V případě, že jste štíhlé, dovolit si můžete i kabelky široké. Jinak volte spíše ty podlouhlé. Vaší postavě lichotí rovněž kabelky s krátkou rukojetí, případně kabelky ve tvaru kapky nebo obálky.

3745-BB(1)

Crossbody kabelka ve tvaru obálky, kterou lze nosit také jako psaníčko.

Jakou kabelku by měly volit vysoké ženy?

Vysokým ženám svědčí crossbody kabelky s dlouhým popruhem, které se nosí křížem přes tělo. Co se týká tvaru, vysoké a štíhlé dámy by se měly vyhýbat dlouhým kabelkám, jež by jejich postavu ještě více prodloužily. Je dobré si proto pamatovat jednoduché pravidlo, že by vaše kabelka měla být vždy širší než vyšší.

4068-TS(7)

Růžová crossbody kabelka s ozdobným střapcem.

Ženy vyššího vzrůstu nejvíce sluší beztvaré tašky, široké a kulaté kabelky. Dobrou volbou jsou i kabelky s krátkými uchy. Neostýchejte se a klidně se pusťte do experimentování. Kabelky ve tvaru půlměsíce, moderní síťovky, shopper bag, anebo kabelky ve tvaru Birkinky – všechny tyto kabelky vám budou náramně slušet. Naopak se obloukem vyhýbejte malým psaníčkům.

CM2783(1)

Shopper bag s trendy zvířecím vzorem.

Kabelky pro postavu ve tvaru hrušky

Postava typu hruška se vyznačuje výraznými a dost širokými boky. Pokud máte takovou postavu, rozhodně se nestyďte vyzdvihnout své ženské tvary. Jen je zapotřebí se při výběru módních kousků chovat trochu strategicky. Zapomeňte na to, že své boky nejlépe zamaskujete maxi kabelkou, to je hloupost. Naopak, ty nejlepší kabelky pro vaši postavu jsou drobné a spíše nenápadné. Vaší postavě budou nejvíce lichotit drobná psaníčka a jiné kabelky do ruky. Nosit byste neměly crossbody kabelky a batohy.

NBAG-G0730-C000(2)

Moderní dámská crossbody kabelka značky Nobo.

Žena s postavou typu jablko

Ani ženy s postavou typu jablko se za sebe nemusí stydět. Tato trochu kulatější postava má také své přednosti. Je jen potřeba naučit se s ní pracovat. Rozhodně se ale nezakrývejte obří kabelkou, ale udělejte z domnělých nedostatků přednosti. Pořiďte si klasickou kabelku přes rameno nebo crossbody kabelku ve tvaru aktovky. Chybu neuděláte dokonce ani s batohem, který si však ale žádá více odvahy.

NBAG-G0270-C004(1)

Bámský batoh s patentkou Nobo.

Žena s postavou obdélníku

Ženy s postavou ve tvaru obdélníku neoplývají příliš ženskými křivkami. S nimi vám mohou pomoci kabelky do ruky nebo přes rameno netypického vzhledu a tvaru. Bát se také nemusíte větších kabelek, které budou vaší postavě lichotit. Nevhodné jsou ale pro vás kabelky s dlouhým popruhem.

NH8030(7)

Zelená kabelka na rameno za zvýhodněnou cenu.

Ty nejlepší kabelky pro ženy s postavou přesýpacích hodin

Postava ve tvaru přesýpacích hodin, je postava snů. Dovolit si totiž může prakticky vše. Ženám s touto postavou sluší jak kabelky přes rameno, tak i ty, které se nosí v ruce. Ohledy brát nemusíte na velikost, tvar ani barevné ladění zvolené kabelky. Zapotřebí také není obávat se výraznější modelů.

3415-BB(13)

Městský batůžek v růžové barvě.